Aktuální týden

Co nás čeká v týdnu od 28. do 5. května 2024

Svátky v týdnu

28. 4. Neděle 5. neděle velikonoční
29. 4. Pondělí Svátek sv. Kateřiny Sienské, panny a učitelky církve, patronky Evropy
1. 5. Středa Památka sv. Josefa dělníka
2. 5. Čtvrtek Památka sv. Atanáše, biskupa a učitele církve
3. 5. Pátek Svátek sv. Filipa a Jakuba, apoštolů
5. 5. Neděle 6. neděle velikonoční

Mezifarní modlitební setkání v rámci Roku modlitby bude v neděli 28. dubna od 16 hodin. Tentokrát se sejdeme ve velké klubovně v prvním patře Komunitního centra aktivního života v Blatné, Nádražní 661). Po úvodní modlitbě si přečteme evangelium a zamyšlení. Také si vyměníme osobní zkušenosti z prožívání postní doby a prvních velikonočních týdnů.

Česká křesťanská akademie pořádá debatu s církevním historikem Jaroslavem Šebkem. Přijďte 3. 5. od 17:30 do sálu knihovny v Písku o roli katolické církve v českých dějinách, o jezuitech, i o současných problémech a výzvách českého katolicismu.

V sobotu 4. května začíná v 10 hodin mší svatou v Blatné duchovní obnova vedená P. Jánem Jakubovičem. Možnost svátosti smíření, program pro děti se sestrami Veronikou a Bětkou.

V sobotu 4. května od 16 hodin je na Lomci setkání s teology z redakční rady časopisu SALVE. Od 18 hodin mše svatá.